مقالات

چگونه از چین و چروک شدن آرایش زیر چشم خود جلوگیری کنیم؟

چین و چروک شدن آرایش زیر چشم

چروک شدن آرایش زیر چشم من نفرت من است. ما می خواهیم این خطوط ریز و حلقه های تیره زیر چشم را پنهان کنیم، اما چرا کانسیلری که قرار است به پوشاندن کمک کند، در نهایت چروک می شود و به نوبه خود علائم پیری زیر چشم را تشدید می کند!؟

خوب اگر از برخورد با آن چین های مزاحم زیر چشم خسته شده اید، ظاهر آرایش بی عیب و نقص شما را خراب می کند و به خوبی شما را پیر می کند، به جای درستی آمده اید! برای یافتن بهترین نکات و ترفندها به خواندن ادامه دهید تا چین و چروک زیر چشم دیگر وجود نداشته باشد!

  1. آبرسانی و آماده سازی

قبل از اینکه حتی به آرایش خود فکر کنید، بسیار مهم است که ناحیه زیر چشم خود را به درستی هیدراته و آماده کنید. پوستی که به خوبی هیدراته شده است، انعطاف پذیرتر است و کمتر در معرض چین و چروک شدن است. با تمیز کردن ملایم پوست خود شروع کنید، سپس از یک کرم دور چشم سبک و مغذی استفاده کنید (استفاده از کرم دور چشم به جای مرطوب کننده روزانه ضروری است زیرا به طور خاص برای ناحیه ظریف زیر چشم فرموله شده است.)

  1. زمان پرایم است

یک پرایمر خوب وقتی صحبت از آرایش شما می شود، بازی را تغییر می دهد! پرایمرها با ایجاد یک لایه اضافی بین پوست و آرایش شما، برای پر کردن خطوط ریز، محو کردن لکه ها، پوست صاف و کمک به ماندگاری آرایش در تمام طول روز بدون ایجاد چروک، چروک یا نیاز به لمس مداوم استفاده می شوند. آنها واقعاً کلید دستیابی به پوستی صاف و بی عیب هستند که کاملاً برای کانسیلر و کرم پودر شما آماده شده است!

مطالب مرتبط:  مواد غذایی برای داشتن پوستی سالم و نرم

به دنبال یک پرایمر غنی از ویتامین های مغذی و سیلیس باشید. سیلیس یک ماده چند منظوره است و به عنوان یک عامل جذب کننده و ضد چین و چروک شدن عمل می کند!

مقدار کمی از آن را روی ناحیه زیر چشم خود بمالید و به آرامی با انگشت حلقه خود مخلوط کنید. این به ایجاد یک سطح صاف برای کانسیلر و سایه چشم شما کمک می کند.

ما در فروشگاه پریچهر انواع کرم مرطوب کننده ویژه طبیعت ، کرم ضد عرق سوز ، ماسک مو گیاهی ، کرم بعد از لیزر و کرم رفع سردی کف پا را با بالاترین کیفیت و کاملا گیاهی برای شما داریم.

چین و چروک شدن آرایش زیر چشم
چین و چروک شدن آرایش زیر چشم
  1. کانسیلر مناسب را انتخاب کنید

یک کانسیلر خوب بهترین دوست شما برای استتار سیاهی دور چشم خواهد بود! با این حال، کانسیلرهای بیشماری در بازار وجود دارد، و انتخاب مناسب برای جلوگیری از چین و چروک زیر چشم بسیار مهم است. فرمول مرطوب کننده، سبک، مایع یا کرمی را انتخاب کنید که به طور خاص برای ناحیه ظریف زیر چشم فرموله شده است. از فرمول های ضخیم و سنگین خودداری کنید، زیرا تمایل دارند در خطوط ریز و چین ها قرار بگیرند. همچنین ضروری است که سایه ای را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد، زیرا سایه روشن تر می تواند چین و چروک را برجسته کند.

  1. اکنون باید آن را به درستی اعمال کنید

در حالی که قرار دادن لایه روی آن کانسیلر برای پوشاندن آن حلقه‌های تیره بسیار وسوسه‌انگیز است، اما قرار دادن آن بر روی آن دلیل شماره یک چین‌خوردگی است. ابتدا کانسیلر را زیر چشم خود نقطه بزنید، سپس از یک برس کانسیلر کوچک یا نوک انگشتان خود استفاده کنید تا به آرامی آن را با پوست مخلوط کنید. فقط به یاد داشته باشید که نحوه استفاده از کانسیلر نقش مهمی در جلوگیری از چین و چروک دارد! مطمئن شوید که کانسیلر را به طور یکنواخت ترکیب کرده اید و به گوشه های داخلی و لبه های بیرونی توجه کنید. سعی کنید از کشیدن بیش از حد پوست نیز خودداری کنید، زیرا این امر می تواند ظاهر چین و چروک را تشدید کند و به چین و چروک کمک کند.

  1. آرایش خود را تنظیم کنید
مطالب مرتبط:  چگونه پوست کدر را روشن کنیم

تنظیم آرایش یک گام مهم برای جلوگیری از چین و چروک است. بعد از اینکه کانسیلر خود را زدید و آرایش چشم خود را تمام کردید، مقدار کمی پودر شفاف را به آرامی روی ناحیه زیر چشم بمالید. مراقب باشید که در مصرف پودر زیاده روی نکنید، زیرا محصول بیش از حد می تواند در خطوط ته نشین شود و ظاهری شیرین ایجاد کند. با استفاده از یک برس پودر ، پودر را به آرامی به جای کشیدن انگشت روی پوست فشار دهید.

  1. از رطوبت بیش از حد خودداری کنید

در طول روز، رطوبت بیش از حد می تواند باعث چروک شدن آرایش شما شود. برای مبارزه با این مشکل، به آرامی ناحیه زیر چشم خود را با دستمال یا کاغذ لکه پاک کنید تا چربی یا عرق اضافی از بین برود. به خاطر داشته باشید که به جای مالش، دست بزنید تا آرایش خود را مختل نکنید.

  1. استراتژیک را لمس کنید

اگر در طول روز متوجه چروک یا محو شدن شدید، نگران نباشید! به جای انباشته کردن محصول بیشتر، یک دستکاری هدفمند را انتخاب کنید. مقدار کمی از کانسیلر را با انگشت حلقه به آرامی روی ناحیه چین خورده مالیده و آن را با دقت مخلوط کنید. این روش بدون ایجاد ظاهری کیک یا سنگین به آرایش شما کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *