مقالات

چه چیزی باعث ترک پاشنه پا می شود؟

ترک پاشنه پا

دلایل ترک پاشنه پا چیست؟

پاشنه های ترک خورده به دلیل پوست ضخیم یا خشک، روی و اطراف پاشنه پا ایجاد می شود. پوست پای ما معمولاً خشک‌تر و کم‌آب‌تر از پوست سایر قسمت‌های بدن است و این معمولاً به این دلیل است که غدد چربی در کف پا وجود ندارد. در نتیجه، پاشنه های شما ممکن است به دلیل کمبود رطوبت، انعطاف و قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهند. این می تواند حتی از ملایم ترین فشارها، مانند پیاده روی سبک، بدتر شود. هنگامی که پوست خشک شروع به شکافتن می کند، می تواند منجر به ترک پاشنه پا ناخوشایند، دردناک و حتی خونریزی شود.

چند دلیل رایج برای ترک پاشنه پا وجود دارد که عبارتند از:

  • فشار
  • افزایش وزن
  • کفش نامناسب
  • ژن های شما
  • شرایط غیربهداشتی
  • کمبود مواد مغذی

فرمولاسیون کرم ترک پوست گیاهی، حاوی مواد طبیعی است که می تواند پوست ترک خورده شما را احیا کند، رطوبت را بازیابی کند و پوست شما را هیدراته نگه دارد. کرم ترک گیاهی به از بین بردن خشکی پوست، پوست مرده و پوست ترک خورده در پا و دست کمک می کند. می تواند سلول های خشک پوست را تغذیه، احیا و ترمیم کند تا آب و رطوبت را به خوبی حفظ کند.  برای خرید محصولات مراقبت از پوست شامل کرم مرطوب کننده گیاهی ، کرم آبرسان گیاهی و … محصولات ما را مشاهده فرمایید.

فشار

ایستادن روی پاهای خود در تمام طول روز در محل کار یا خانه، به خصوص در زمین های سخت، می تواند فشار غیرضروری به پاشنه های پا وارد کند و باعث خشک شدن آنها شود. علاوه بر این، بسیار مهم است که در طول روز با ایستادن و راه رفتن به پاهای خود فشار وارد کنیم. کف پا بیشترین وزن کل بدن ما را تحمل می کند، به همین دلیل است که پوست خشک و سفت می شود.

مطالب مرتبط:  لایه برداری شیمیایی چیست و برای پوست شما چه می کند؟
ترک پاشنه پا
ترک پاشنه پا

افزایش وزن

به طور مشابه، وزن اضافی می تواند فشار بیشتری بر روی پاشنه های شما وارد کند که می تواند باعث ایجاد پینه شود که می تواند ترک بخورد. همچنین زمانی که مجبور است وزنه سنگین تری را تحمل کند و بیشتر مستعد ترک خوردن باشد، پاشنه پا بیشتر منبسط می شود.

کفش نامناسب

راه رفتن بدون کفش یا با کفش هایی که محافظت بسیار کمی دارند، مانند بند بند می تواند شما را مستعد ترک پاشنه پا کند.

ژن های شما

اگر پاشنه پاهای والدین شما به ویژه در معرض خشکی و ترک خوردن است، احتمالاً پوست شما نیز مشابه است.

شرایط غیربهداشتی

عفونت‌های قارچی، مانند کچلی، می‌توانند باعث خشک شدن پوست و ترک خوردن بیش از حد معمول شوند

کمبود مواد مغذی

بدون ویتامین‌ها، مواد معدنی، روی و سایر مواد مغذی کافی، پوست شما نمی‌تواند آن‌طور که لازم است کار کند تا نرم و لطیف بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *