مقالات

زیبایی بدون آب: 5 دلیل برای انتخاب محصولات بدون آب

محصولات پوستی بدون آب

آیا می دانستید که آب ماده اولیه در اکثر محصولات مراقبت از پوست و مراقبت شخصی است؟ در واقع، آب به طور معمول ماده اصلی است و حدود 60 تا 70 درصد فرمولاسیون را تشکیل می دهد. ممکن است بی ضرر به نظر برسد، زیرا در نهایت، فقط آب است. با این حال، حذف آب و انتخاب محصولات بدون آب می تواند به حفظ پوست، سلامت شما و کره زمین کمک کند.

محصولات بدون آب چیست؟

به عبارت ساده، محصولات بدون آب محصولاتی هستند که فاقد آب هستند. در عوض، آنها از کره، روغن، موم و مواد محلول در روغن تشکیل شده اند. این روند که از کره جنوبی آغاز شد، قصد داشت با حذف آب به عنوان یک ماده، محصولات را قوی تر و متمرکز کند. اما با درک این موضوع که محصولات بدون آب نیز پایدارتر هستند، این جنبش مزایای دیگری را آشکار کرده است که مصرف کنندگان و برندها از آن استقبال می کنند.

چرا از آب در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود؟

آب نقش کلیدی در فرمولاسیون محصول ایفا می کند. به عنوان مثال، به عنوان یک حلال برای حل کردن مواد مفید برای پوست عمل می کند و همچنین به تشکیل امولسیون کمک می کند که در آن روغن و آب برای ساخت کرم و لوسیون ترکیب می شوند. بنابراین، محصولات بدون آب به اشکال مختلف مانند پودر، جامد، مومیایی یا روغن وجود دارند و می‌توان آنها را در خانه با آب مخلوط کرد تا مواد را فعال کند.

ما در فروشگاه پریچهر انواع کرم مرطوب کننده ویژه طبیعت ، کرم ضد عرق سوز ، ماسک مو گیاهی ، کرم بعد از لیزر و کرم رفع سردی کف پا را با بالاترین کیفیت و کاملا گیاهی برای شما داریم.

مطالب مرتبط:  11 نکته تخصصی برای کاهش قرمزی صورت
محصولات پوستی بدون آب
محصولات پوستی بدون آب

5 دلیل برای انتخاب محصولات بدون آب

  1. محصولات بدون آب قوی تر هستندمحصولات بدون آب اغلب به دلیل غلظت بالای مواد فعال قوی تر هستند. آنها همچنین معمولاً مؤثرتر هستند زیرا استفاده از آب ممکن است اثربخشی مواد را کاهش دهد. استفاده از محصول کمتر در حالی که نتایج سریع‌تر را می‌بینید می‌تواند انگیزه‌ای بزرگ برای تغییر حالت بدون آب باشد.
  2. بدون آب به معنای عدم نیاز به نگهدارنده های مضر استاز آنجایی که آب محل رشد باکتری ها است، محصولات مبتنی بر آب به مقادیر بالایی از نگهدارنده های مصنوعی مانند پارابن ها نیاز دارند تا از رشد باکتری ها جلوگیری کنند. از طرف دیگر، محصولات بدون آب ممکن است به هیچ گونه مواد نگهدارنده نیاز نداشته باشند یا با نگهدارنده های طبیعی بیشتری قابل نگهداری باشند.
  3. انتخاب بدون آب به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کندبا توجه به اینکه بسیاری از نقاط در سراسر جهان با کمبود آب تمیز مواجه هستند، یافتن راه هایی برای کاهش ردپای آب اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. به گفته سازمان ملل متحد ، «دو سوم جمعیت جهان حداقل یک ماه از سال در شرایط کم‌آبی شدید زندگی می‌کنند». زمانی که شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند محصولات بدون آب تولید کنند، اقداماتی را برای حفظ منابع آب در حال کاهش ما انجام می‌دهند و به همین ترتیب، به عنوان مصرف‌کننده، می‌توانیم همین کار را انجام دهیم.
  4. محصولات بدون آب به کاهش ردپای کربن ما کمک می کنندهنگام حمل و نقل محصولات، هرچه کالا سنگین تر و حجیم تر باشد، سوخت بیشتری برای حمل و نقل آن مورد نیاز است و در این فرآیند آلاینده های مضر بیشتری تولید می شود. از آنجایی که محصولات بدون آب معمولا فشرده‌تر و سبک‌تر هستند، به طور بالقوه می‌توانند ردپای کربن ما را هنگام حمل و نقل کاهش دهند. همچنین، برای برندهایی که محصولات بدون آب تولید می کنند، دیگر مجبور نیستند مقادیر زیادی آب را به تاسیسات تولیدی و انبارهای خود ارسال کنند، که این امر باعث کاهش هزینه های حمل و نقل و حذف انتشارات مضری می شود که در غیر این صورت ایجاد می شد.
  5. بدون آب، محصولات ماندگاری بیشتری دارندیکی دیگر از مزایای فرمولاسیون های بدون آب این است که محصولات کمتر با مشکلات رشد باکتریایی مواجه می شوند، به این معنی که دوام بیشتری خواهند داشت. این برای کاهش ضایعات محصول و بسته بندی عالی است و همچنین به معنای حمل و نقل کمتر است زیرا محصولات می توانند با خیال راحت در قفسه ها قرار بگیرند.
مطالب مرتبط:  روغن سرو: درمان طبیعی برای رشد مو که باید درباره آن بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *